ایده‌های برتر در حوزه انرژی در دانشگاه تبریز مشخص شدند

۱۸ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۲ کد : ۱۲۱۹۶ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۴۰۴

اولین دوره مسابقه ملی "ایده‌های برتر در حوزه انرژی" در دانشگاه تبریز با معرفی ایده ها و نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز؛ مدیر امور اجتماعی دانشگاه تبریز در این ارتباط گفت: این مدیریت در راستای توجه به بحران های انرژی به خصوص آب و محیط زیست در ایام کرونایی، اقدام به برگزاری مسابقه ملی ایده های برتر، در سطح دانشگاه های کشور نمود.

دکتر اصغر ایزدی جیران اضافه کرد: در همین راستا پس از وصول آثار و داوری آن توسط اعضای هیئت علمی دانشکده مکانیک دانشگاه تبریز به سرپرستی دکتر رنجبر  ۵ اثر به عنوان آثار برتر شناخته شدند.

به گفته وی در این دوره مسابقه ایده سیامک سیفی و بهزاد مهدوی از دانشگاه علم وصنعت ایران با موضوع « سیستم یکپارچه ذخیره انرژی های طبیعی در ساختمان» به عنوان تیم برتر و اول انتخاب شد.

مدیر امور اجتماعی دانشگاه تبریز در ادامه افزود: در همین ارتباط همچنین گروه انرژی های نو و محیط زیست دانشکده علوم وفنون نوین دانشگاه تهران با ارایه ایده « گلخانه شناور تجدید پذیر» و به طور مشترک مهدی نامی از دانشگاه تبریز و عرفان سلطانی و حمید راستگویان از دانشگاه دامغان سمنان با ارایه طرح های «محافظ پلاس» و «دستگاه تولید آب از هوا» به ترتیب تیم های دوم و سوم اولین دوره مسابقه ملی "ایده‌های برتر در حوزه انرژی" در دانشگاه تبریز شناخته شدند.

به گفته وی موضوع« بهینه سازی و هوشمند سازی اجاق های گاز» با ارایه سالار بدیری از دانشگاه تبریز از دیگر ایده های برگزیده این مسابقه بود که به عنوان نفر چهارم انتخاب شد.

بر پایه همین گزارش؛ اولین دوره مسابقه ملی "ایده‌های برتر در حوزه انرژی" در دانشگاه تبریز با محوریت انرژی‌های نو و تجدید‌پذیر، محیط‌زیست و حفاظت از آن، صنعت آب و بحران کم آبی، اقتصاد و جهش تولید، صرفه جویی و بهینه سازی انرژی، صادرات انرژی و نگاه بین المللی، تغییرات رویکرد انرژی در مواجهه با موضوع کرونا و ... از سوی انجمن‌های انرژی‌نو و محیط زیست، دانشکده مکانیک و با همکاری مدیریت امور اجتماعی این دانشگاه به صورت مجازی برگزار شد.


نظر شما :